Безмилостен Джокович спря Гришо в Париж (ВИДЕО+ГАЛЕРИЯ)

Световният №1 Новак Джокович бе безмилостен и победи категорично Григор Димитров с 6:2, 6:2, 6:3 в мача от 3-ия кръг на Откритото първенство на Франция "Ролан Гарос". Двубоят се игра на централния корт "Филип Шатрие" и сърбинът успя да вземе реванш за загубата от Гришо на "Мастърса" в Мадрид.

Новак Джокович успя да пробие сервиса на Григор Димитров още в първия гейм на мача. Гришо направи няколко непредизвикани грешки и Ноле поведе с 40:0, след което лесно поведе с 1:0. Българският тенисист започна втория гейм доста по-равностойно. Равенството се запази до 30:30, след което последваха 2 непредизвикани грешки на Гришо и Джокович поведе с 2:0 гейма. Димитров успя да вкара добре сервиса си, за първи път от началото на мача, което веднага даде резултат и българинът намали резултата до 1:2. При следващото подаване Джокович бе безкомпромисен и сравнително лесно взе гейма и поведе с 3:1. Гришо поведе с 30:0 в началото на 5-ия гейм, но сърбинът бързо изравни до 30:30. Последва ново равенство при 40:40. Григор имаше възможност да спечели гейма, но двойна грешка възстанови равенството. Аут на Григор даде шанс на Ноле и сърбинът достига до нов пробив, демонстрирайки изключително стабилна игра от основната линия. Джокович демонстрира силата на сервиса си и бързо поведе с 5:1. Григор успя да вкара няколко добри първи сервиса и с агресивна игра успя да спечели подаването си на нула и да намали резултата до 2:5. Ноле поведе с 40:15, но Григор успя да изравни при 40:40. Българинът направи феноменално връщане от изключително трудна ситуация и получи възможност да направи пробив, но Ноле го спаси, а после си спечели сервиса, а с това и гейма и сета с 6:2.

Григор успя да поведе с 30:0 в началото на втория сет, но Джокович успя да изравни и на свой ред получи шанс за пробив. Последваха няколко изравнявания. Ноле имаше възможност да играе за точка за пробив, но българинът успя да я отрази. По-късно Гришо спаси още два брейкбола и успя да се пребори да спечели първия гейм. Джокович бързо изравни до 1:1, след като показа изключително ефективен сервис. Ноле поведе с 2:1 след пробив, който дойде след изненадаща грешка на българския тенисист от смач. Световният №1 продължи да играе концентрирано и да вкарва сервиса си и бързо стигна до 3:1. Гришо продължи с грешките си, след като записа №28 от тях допусна поредния пробив в мача за 1:4.
Ноле за пореден път показа, че е в добра форма и бързо затвори гейма за 5:1. Димитров успя да се концентрира и макар и не много лесно успя да вземе подаването си и да намали резултата до 2:5. Веднага след това Гришо поиска намеса на физеотерапевта на корта, след като получи проблем в дясното рамо. Ноле взе сравнително лесно своето подаване и спечели и втория сет с 6:2.

Поредицата от непредизвикани грешки на Григор продължиха и в началото на 3-ия сет и Джокович се възползва максимално добре, след като направи пробив на 0. Гришо стигна до точка за пробив във втория гейм след страхотно излизане на мрежата, но сърбинът изравни при 40:40 и на свой ред сервира за спечелване на гейма. Агресивната игра на Гришо обаче възстанови равенството. Две поредни грешки на българския тенисист дадоха възможност на Джокович да си вземе подаването и да поведе с 2:0. Димитров успя да вкара отлично сервиса си при своето подаване и бързо намали резултата до 1:2. Нова серия от добри начални удари за световния №1 и няколко грешки на Григор направиха резултата 1:3. Много голяма битка между Григор и Новак до 40:40. Последваха нови две непредизвикани грешки на българина и 1:4. Гришо стигна до точка за пробив, но нова грешка възстанови равенството. При втория опит за пробив българинът успя след страхотен форхенд 2:4. Страхотно представяне на Григор при подаването му му позволиха да спечели 3-и гейм в 3-ия сет след страхотен минаващ удар. Джокович поиска помощ от физеотерапевта, след като почуства болка в рамото на дясната ръка. След кратката почивка Джокович заигра много силно и спечели гейма си на 0 - 5:3. Джокович успя да играе точка за точка в подаването на Григор и стигна до успех в гейма с 6:3 и в мача с 3:0 при 4-ия си мачбол.

ГАЛЕРИЯ от мача ГРИГОР ДИМИТРОВ - НОВАК ДЖОКОВИЧ - ТУК!!!