Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Шарапова продължава напред на "Ролан Гарос"

Защитаващата титлата си Мария Шарапова (Русия) достигна до 4-ия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис "Ролан Гарос". Рускинята, която е №2 в схемата, победи китайката Чжън Цзе с 6:1, 7:5 за 1:45 часа.

Шарапова трябваше да играе трети ден подред, след като срещата й от втория кръг се доигра вчера заради дъжд. Бившата №1 в света нямаше проблеми в първия сет, но въввтората част губеше с 1:4. Все пак Шарапова успя да изравни 4:4, а след това и да спечели частта със 7:5.

"Тя игра добре, но аз съм в четвъртия кръг сега и имам шанс за четвъртфиналите", каза 26-годишната рускиня след двубоя.

В следващия етап Мария Шарапова ще се изправи срещу Слоун Стивънс. Американката се наложи над Марина Еракович с 6:4, 6:7, 6:3.

Бившата шампионка Франческа Скиавоне (Италия) също се класира за четвъртия кръг след убедителна победа с 6:2, 6:1 над 13-та поставена Марион Бартоли (Франция) за 78 минути.

Италианката спечели 12 от последните 14 гейма в мача. Скиавоне среща в четвъртия кръг Виктория Азаренка (Беларус).

Успех постигна и Бетани Матек-Сандс (САЩ), която отстрани  Паула Ормачеа (Аржентина) с 4:6, 6:1, 6:3.

По-рано през деня третата поставена в схемата при жените Виктория Азаренка успя да се класира за осминфиналите, след като надигра с 4:6, 6:3, 6:1 представителката на домакините Ализе Корне.