100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:6

Фетел: Кой не харесва канадското Гран при?

След второто място в Монако, което подсигури лидерството му в класирането при пилотите, Себастиан Фетел тръгва уверен към следващото състезание от календара - Гран при на Канада. Пилотът на Ред Бул сподели какво мисли за пистата в Монреал.

Мииналата година Фетел спечели квалификацията, но завърши едва четвърти в състезанието. Канада според него е невероятно състезание независимо, че той никога не го е печелил, а през 2011 определено беше най-близо до победата. Тогава германецът загуби в последната обиколка.

"Кой не харесва канадското Гран при? Пистата има страхотен ритъм и е едно от най-добрите състезания през сезона. Атмосферата и феновете са невероятни, целият град живее с Формула 1 по време на уикенда и това ни кара да се чувстваме много специални. Очевидно един най-лудите моменти бяха през 2011. Валеше много силно, не съм виждал толкова силен дъжд от тогава. По време на състезанието имаше голяма пауза и водехме. Надпреварата беше трудна и половин обиколка преди края направих първата си грешка, която ми коства победата. Но това е част от спорта, сигурно е било страхотно за феновете да гледат без да знаят кой ще спечели до последната обиколка", разказва Фетел.

Снимка: Getty Images