Джокович прегази аржентинец и си осигури среща с Григор

Световният №1 Новак Джокович намери място в третия кръг на "Ролан Гарос" без никакви проблеми. 26-годишният сръбски тенисист отвя във втория си мач Гуидо Пея (Аржентина) с 6:2, 6:0, 6:2 и си осигури среща с първата ракета на България Григор Димитров. Двубоят между Ноле и Григор ще бъде в събота. Джокович и Димитров ще се срещнат за четвърти път, като сърбинът има две победи, но 22-годишният хасковлия спечели последния им сблъсък - на клей в Мадрид.

Мачът между Джокович и Пея бе равностоен в първите няколко гейма, но сърбинът осъществи пробив за 4:2 в шестия гейм на първия сет и бе пълен господар на корта до края на срещата. Във втория сет миналогодишният финалист в Париж не даде нито гейм на съперника си, а в третата част Пея също не успя да окаже някаква по-сериозна съпротива на Ноле.

В целия мач Джокович даде само един брейкпойнт на противника си и го спаси, като реализира 7 пробива и 29 уинъра, а допусна 26 непредизвикани грешки.

Междувременно, място в третия кръг си гарантира №27 в схемата Фабио Фонини. Италианецът елиминира чеха Лукаш Росол с 6:2, 7:6 (3), 2:6, 6:1. Фонини чака победителя от мача между седемкратния шампион Рафаел Надал (Испания) и Мартин Клижан (Словакия). По-рано днес за третия кръг се класира и поставеният под номер 13 японец Кей Нишикори, който надигра с 6:1, 5:7, 6:1, 6:4 Грега Земля (Словения).