Санта Фе на 1/2-финал на Копа Либертадорес

Нападателят Джеферсон Куеро вкара великолепен гол с прехвърлящ удар при победата на Индепендиенте Санта Фе с 2:0 над Реал Харкиласо, с което колумбийците се класираха на полуфинал в турнира Копа Либертадорес. Отборът от Санта Фе, който за последно игра на полуфинал в турнира през 1961 година, спечели общия двубой между двата тима с 5:1.

Куеро успя да изненада стража на перуанците Диего Каранса с хубав гол от 25 метра още в седмата минута на мача, а Джон Валенсия добави второто попадение в 66-та, с което спечели окончателно мача за Индепендиенте. Харкиласо, създаден преди едва четири години, се класира изненадващо за четвъртфиналите, след като елиминира уругвайския гранд Насионал Монтевидео.

Снимка: Getty Images/Guliver