Тъжно "сбогом" за "Сан Мамес"

Отборът на Атлетик Билбао загуби с 0:1 от Леванте в последния официален мач на митичния стадион "Сан Мамес". Срещата от предпоследния кръг на Ла Лига, която беше протоколна с оглед класирането, завърши с гол в 90-ата минута на Хуан Луис - Хуанлу. "Лъвовете" атакуваха ожесточено, но в 62-рата минута Икер Муниаин беше изгонен.

В деветата минута "рохибланкос" изпуснаха на два пъти. Първо Икер Муниан центрира остро, Кейлър Навас изби, а при добавката Андони Ираола не беше точен. Минута по-късно Педро Риос удари греда. В 17-ата след изстрел на Оскар де Маркос Навас се намеси. Минута по-късно Ариц Адурис изпусна. В 35-ата Горка Ираисос показа класа след шут на Роберт Акуафреска.

В началото на втората част на Катедралата се появиха скандирания "Биелса, остани!". В 51-вата Папакули Диоп нацели втора греда за валенсианци. В 62-рата Икер Муниаин се заяде с Ектор Родас, изпусна нервите си и го изрита без топка. Съдията Хосе Антонио Тейшейра Витиенес показа директен червен картон за младия стрелец.

В 71-вата след удар на Рубен Гарсия малко не стигна на Педро Риос. В 75-ата резервата Ибай Гомес стреля фалцово по диагонала, но по-високо от нужното. В 88-ата Микел Сан Хосе изпусна страхотен шанс след пас на Ибай Гомес в наказателното поле. Баските на Марсело Биелса се хвърлиха в атаки и в последните мигове получиха гол на контраатака. Резервата Хуанлу се възползва от центриране и вкара последния гол на Катедралата.

След мача футболистите отдадоха чест на стадиона. Те поднесоха цветя в центъра на игрището и в продължение на сто секунди аплодираха "Сан Мамес" - секунда за всяка година на най-стария стадион в Испания. От следващия сезон Атлетик се мести само с няколко метра на новия "Сан Мамес Бариа".

Снимка: "Марка"