Пълен провал за Бенфика след загуба на финала и за Купата на Португалия

Отборът на Бенфика окончателно може да зачеркне този сезон като провален, след като тази вечер "лисабонските орли" изпуснаха и последния шанс да вземат някакъв трофей. "Червените" загубиха нещастно финала за Купата на Португалия от Витория Гимараеш с 1:2 и отново разочароваха своите привърженици. Преди това играчите на Жорже Жезуш изпуснаха и титлата в първенството, а също така загубиха и финала в Лига Европа.

Иначе мачът започна добре за Бенфика и отборът пръв откри резултата в 30-ата минута с попадение на Николас Гайтан. Така лисабонци дълго време водеха в резултата, но само за две минути допуснаха пълен обрат. Първо в 80-ата минута Хилал Судани възстанови равенството, а в 82-ата минута Рикардо Перейра доведе нещата до 2:1 в полза на Витория, като този резултат се запази и до края на двубоя.

Така Витория Гимараеш записа един от големите успехи в своята история, като за пръв път вдигна Купата на Португалия, а Бенфика преживя поредното разочарование.