Левски Волей спечели юношеския турнир "Красимир Димитров 2013"

Отборът на Левски Волей (София) спечели шестото издание на станалия вече традиционен юношески турнир Красимир Димитров, който през настоящата 2013 година бе за момчета до 15 години. Така Сините триумфират в надпреварата, която се провежда в памет на бившия ни национал и вицепрезидент на волейболната федерация Красимир Димитров за трета поредна година, след като спечелиха Купата в изданията през 2011 и 2012, когато състезанието бе за юноши младша възраст.

На финала  на турнира младите волейболисти на Левски Волей водени от треньора Лъчезар Рангелов победиха Миньор (Перник) с 3:1 (25:14, 16:25, 25:13, 25:11) в столичната зала Триадица и взеха първото място. Перничани пък останаха със сребърните медали и надежда за реванш на предстоящото републиканско първенство за момчета до 15 години през юни. От години турнирът е индикатор за състоянието на отборите преди държавните финали, като почти винаги първенецът печели и шампионската титла за съответната възраст.

Финалният двубой  бе много интересен и оспорван в първите два гейма, като разгорещи страстите на игрището и извън него.  Многото емоции и желанието за изява пък за малко не доведоха до прекратяване на срещата и служебна победа на левскарите С голяма заслуга мача да се не се провали и да се изиграе докрай бе националният ни разпределител Георги Братоев, който наблюдаваше двубоя. Разпределителят на националите се изяви успешно в ролята на „миротворец” и спаси положението. Ситуацията, при която той се намеси се случи в третата част, като след равенството в геймовете 1:1 настана голямо напрежение. Треньорът на перничани Мирослав Илиев не бе съгласен със съдийско отсъждане за топка в аут, като обяви, че отборът му напуска терена и си тръгва. Главният рефер на мача обаче не прибърза със последния съдийски сигнал, а Георги Братоев успя да убеди пернишкия лагер да остане в мача. В крайна сметка миньорци доизиграха финалния двубой, но в третия и четвъртия гейм левскарите доминираха изцяло, като спечелиха убедително първото място.

В спора за третата позиция тимът на ЦСКА (София) победи Виктория Волей (Пловдив) с 2:0 гейма. Поради напредналото време двата тима играха два от три гейма, като алмейците надделяха и в двете части. Така Червените взеха бронзовите отличия, а пловдивчани останаха четвърти.

В спора за петото място Локомотив 1926 (Плодвив) победи Славия (София) с 3:0. Така пловдивчани завършиха пети в класирането, а Белите останаха на шеста позиция.

Всички резултати от двете предварителни групи на турнира, полуфиналите, спора за 3-4 място, и финалът - виж тук.