Сърбия удари Полша с 3:1 пред 3000 зрители в Твардогора

Силно подмладеният състав на европейските шампиони от Сърбия удари победителите в Световната лига от 2012 година от Полша с 3:1 (25:18, 20:25, 32:30, 25:17) като гост в Твардогора пред 3000 зрители в "Хала Спортова" във втората приятелска среща между двата тима.

Андреа Анастази остави на резервната звездите Лукаш Жигадло, Марчин Мозджонек, Бартош Курек и Михал Кубияк, а Збигнев Бартман смени още в края на първата част.

Капитанът Драган Станкович не влезе в игра за "плавите", които показаха отличен синхрон и изненадаха домакините, които спечелиха първата контрола преди ден с 3:1.

В края на 3-ия гейм Игор Колаковеч пусна в игра Урош Кавачевич и Саша Старович, които помогнаха на Сърбия да измъкне драматично частта с 32:30.

Марко Ивович стана най-резултатен за Сърбия с 16 точки (2 аса), а влезлият като резерва Саша Старович се отличи с 12 точки (2 аса, 1 блок, 47% ефективност в атака) само за гейм и и половина игра. Младият Душан Петкович, който започна като диагонал за "репрезентацията" записа 11 точки (1 ас, 1 блок, 47% ефективност в атака).

За Полша се отличи резервният диагонал Давид Конарски с 18 точки (2 аса, 1 блок 45% ефективност в атака), а Михал Винярски се отчете с 15 точки (4 блока, 46% ефективност в атака, 17% перфектно и 39% позитивно посрещане).

ПОЛША - СЪРБИЯ 1:3 (18:25, 25:20, 30:32, 17:25)

ПОЛША: Фабиан Джизга, Збигнев Бартман 4, Михал Винярски 15, Войчех Влодарчик 6, Анджей Врона 9, Лукаш Вишниевски 9 - Кжиштоф Игначак-либеро (Давид Конарски 18)
Старши-треньор: Андреа Анастази
СЪРБИЯ: Никола Ковачевич 5, Марко Ивович 16, Никола Йовович 2, Душан Петрович 11, Марко Подрасчанин 4, Сречко Лисинач 8 - Никола Росич-либеро (Неманя Петрич, Саша Старович 12, Алекса Бърджович 2, Урош Ковачевич 8, Милан Рашич 2)
Старши-треньор: Игор Колакович.