Твенте загуби първия плейоф и се отдалечава от Лига Европа

Отборът на Твенте записа неприятна загуба с 0:2 в първия мач от финалния плейоф за участие в Лига Европа догодина. Домакините от град Еншеде загубиха от Утрехт на собствения си стадион и шансовете им в реванша стават доста илюзорни. Българският вратар Николай Михайлов пък отново не игра заради контузия, а мястото му под рамката бе заето от ветерана Сандер Бошкер.

Седрик ван дер Гън даде преднина на Утрехт още в 9-ата минута на двубоя. След това Твенте натисна в опит да възстанови равенството, но в 59-ата минута французинът Едуард Дюплан наниза втори гол във вратата на домакините, оформяйки крайното 0:2.

Така Твенте ще трябва да търси победа с два гола разлика в реванша, ако иска да играе в Европа догодина. Срещата ще се състои на 26 май.