Отново ранна загуба за Пиронкова

Първата ракета на България Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на турнира на клей в Брюксел, след като загуби с 3:6, 6:2, 3:6 двубоя си срещу поставената под номер 4 в основната схена Слоун Стивънс (САЩ). Мачът започна още в понеделник, но при 2:2 гейма във третия сет играта бе прекъсната заради настъпилата тъмнина. Вчера двете тенисистки въобще не излязоха на корта, тъй като в белгийската столица цял ден валя дъжд.

При днешното доиграване състезателките си размениха общо три пробива. Заемащата 17-ото място в света Стивънс спечели сервис гейма си за 3:2, след което взе и подаването на 25-годишната българка. Пиронкова, 52-ра в класацията на WTA, върна пробива в седмия гейм, но веднага след това отново се пропука и изостана с 3:5. Без кой знае какви проблеми 20-годишната американка сложи край на мача при собствен сервис за 6:3 след 2 часа и 26 минути общо игрово време.

Във втория кръг Стивънс ще се изправи срещу победителката от срещата между Магдалена Рибарикова (Словакия) и квалификантката Шуай Зан (Китай). Пиронкова пък продължава лошата си серия, като от началото на 2013 година има едва три победи.