Македония на Ники Желязков изигра три контроли с Хърватия

Воденият от българския треньорски тандем Николай Желязков - Георги Петров национален мъжки отбор по волейбол на Македония гостува на Хърватия за три приятелски срещи като част от подготовката за наближаващите световни квалификации. В град Ровин македонците загубиха първите две контроли и спечелиха последната.

Най-напред момчетата на Ники Желязков отстъпиха с 2:3 (25:22, 23:25, 18:25, 20:25, 15:9). Разпределителят Гьорги Гьоргиев, който е и с българско гражданство, бе титуляр в първите три гейма и се разписа като реализатор с 4 точки (1 ас и 2 блока). Във втория спаринг Македония поведе с 2:0 гейма, но допусна пълен обрат за крайното 2:3 (25:21, 25:17, 17:25, 22:25, 11:15). Този път плеймейкърът на Марек Юнион Ивкони бе в основната шестица на Желязков и в петте части от двубоя, като отбеляза и 5 точки (1 ас). В последния трети мач между двата тима македонците се наложиха с 4:1, като геймът, който загубиха, завърши при резултат 30:32. В този мач Гьоргиев не взе участие.

На 24 май (петък) в македонската столица Скопие започват мачовете от Група "F" на първия европейски квалификационен кръг за Световното първенство през 2014 година в Полша. В рамките на три дни волейболистите на Ники Желязков ще срещнат последователно Албания, Черна гора и Украйна. Първенецът в групата ще се класира директно за третия квалификационен кръг, а подгласникът ще трябва да премине и през ситото на втория.