Андон Тушев е победител в деветия Volvo World Golf Challenge за аматьори

Часове след финала на световния Volvo мач плей шампионат на предизвикателния терен на Голф клуб "Тракийски скали" излязоха 84-мата участници в деветото издание на най-дългогодишния и престижен аматьорски голф турнир в България Volvo World Golf Challenge.

Турнирът се игра в три дивизии: - А дивизия (хендикап 0 - 9) индивидуален строук плей на 18 дупки; - B дивизия (хендикап 10 - 19) индивидуален стейбълфорд на 18 дупки; - C дивизия (хендикап 20 - 28) индивидуален стейбълфорд на 18 дупки.

Първото място в дивизия А е особено ценно, тъй като осигурява на победителя възможността да представи България на световния финал на Volvo World Golf Challenge през 2014 година. Турнирът започна с едновременен старт на всички участници. Трудността на игрището и горещото време поставиха на изпитание уменията на играчите от всички дивизии, а сред участниците бе и футболната легенда Красимир Балъков. В дивизия С на първите три места се класираха Габриела Бласиус, Веселин Велев и Фабио Фурнари.

Дивизия B бе спечелена от Димитър Савов, следван от София Селдемирова и Сергей Стойков. При играчите с едноцифрени хендикапи на трето място завърши Джонатан Харгрийвс, втори се нареди Александър Евтимов. Шампион във Volvo World Golf Challenge за 2013 година стана Андон Тушев, който ще се състезава на финала с играчи от цял свят следващата година на игрище в Близкия изток. Той е победител и в миналогодишното издание на турнира в България.