Ботев (Козлодуй) скъси дистанцията с Академик (Св)

Ботев (Козлодуй) победи като гост Червен бряг с 1:0 в среща от 20-ия кръг на Северозападната В група. Напрегнат, интересен и изнервен бе двубоят между втория и третия в класирането.

Доказателство затова са 3 червени и 7 жълти картона вдигнати от съдията Никола Атанасов. Герой на мача стана Людмил Николов с попадението си в 66-ата минута. Той завърши по най-добрия начин бърза атака на съотборниците си. И двата отбора могат да съжаляват, че пропуснаха да реализират няколко изгодни положения пред противниковата врата. 5 минути след гола нервите взеха връх. Първо гостите останаха в намален състав. Получилият по-рано жълт картон Мариян Бугов фаулира съперник и рефера го санкционира с втори жълт и червен картон. Само след няколко секунди численото равенство на терена бе възстановено. Велислав Иванов от Червен бряг блъсна силно противник и съдията го изгони. В 75-ата минута съотборникът му Цветан Петров удари играч на Ботев и също бе отстранен от игра.

Нулевото равенство на лидера Академик (Свищов) като гост на Дунав (Селановци) позволи на тима от Козлодуй да се доближи само на 4 точки от първото място.