Фиорентина прегази Пескара, но остана извън ШЛ

Тимът на Фиорентина прегази с 5:1 като гост последния в класирането и вече изпаднал от Серия "А" тим на Пескара в последния 38-и кръг на италианското първенство. Въпреки това, отборът от Флоренция не успя да намери място в зона "Шампионска лига" и остана на четвърто място в крайното класиране, тъй като прекият конкурент за третата позиция Милан спечели с 2:1 гостуването си на Сиена. Фиорентина завърши сезона със 70 точки - 2 по-малко от "росонерите". "Делфините" от Пескара пък финишират на последната 20-а позиция с 22 точки и ще играят в Серия "Б" през следващия сезон. "Виолетовите" пък ще трябва да се задоволят с участие в Лига Европа.

Още през първия половин час на мача "виолетовите" реализираха три попадения. Адем Ляич, който направи хеттрик, откри резултата в 16-ата минута, а в 24-ата отново той се разписа за 0:2. В 28-ата минута Матиас Фернандес бе точен за 0:3, а през второто полувреме футболистите на Винченцо Монтела вкараха още два гола. В 54-ата минута черногорската звезда Стеван Йоветич също записа името си сред голмайсторите, а в 59-ата своя хеттрик оформи Ляич. В 77-ата минута дебютантът Марко Витильо, появил се в игра през втората част, реализира почетното попадение за Пескара.