Уест Хам завърши сезона подобаващо, Нолан с хеттрик

Тимът на Уест Хам завърши подобаващо сезона в английската Висша лига, след като победи с 4:2 изпадналия Рединг и така си осигури място в горната половина на таблицата в крайното класиране за сезона. Капитанът на "чуковете" Кевин Нолан записа хеттрик при 22-ата загуба в 38 мача за "кралските поданици", които въпреки сериозния брой поражения не завършиха на последното място, което остана за Куинс Парк Рейнджърс.

Нолан откри резултата в 22-ата минута, възползвайки се от грешка на вратаря на гостите Алекс Макарти, изпуснал топката пред себе си. Рикардо Ваз Те удвои с плътен удар аванса на домакините, като при този резултат завърши и първата част.

Гостите се върнаха в мача само в рамките на три минути, след като в 50-ата и 53-ата точни бяха Гарат МакКлиъри и резервата Адам Ле Фондре. Нолан обаче отново бе точен в 79-ата, за да изведе отбора си за трети път напред в резултата, а три минути преди края на двубоя засече с глава центриране на резервата Модибо Маига, за да оформи своя хеттрик в срещата и крайното 4:2.