Ливърпул изпрати една легенда с победа (видео)

Ливърпул изпрати легендарния бранител Джейми Карагър, който изигра последния си мач за мърсисайдци, с минимална победа с 1:0 над последния в крайното класиране - Куинс Парк Рейнджърс. Единственото попадение в мача вкара Филипе Коутиньо в 23-ата минута със страхотен шут от около 25 метра. Малко преди това удар на бразилеца с глава премина голлинията, но съдийската бригада не зачете попадението. Джейми Карагър, който бе с капитанската лента, бе близо до това да направи 2:0, но негов удар от дистанция през втората част срещна гредата.

Преди началото на двубоя на "Анфийлд" двата отбра направиха шпалир в чест на централния бранител, който изигра своя мач номер 737 за Ливърпул, а трибуната "Коп" направи специална хореография, посветена на Карагър.

За Ливърпул дебютира 17-годишния Джордън Ибе, който започна като титуляр.

Ливърпул завърши сезона на седмо място с две точки зад градския съперник Евертън. КПР остана на дъното с актив от едва 25 точки и през следващия сезон ще играе в Чемпиъншип.