Депор излезе от зоната на изпадащите, Марто Петров потича пет минути

Отборът на Депортиво Ла Коруня надигра с 2:0 Еспаньол в двубой от 36-ия кръг на Примера. Бруно Гама (50) и Нелсон Оливейра (90) отбелязаха за "бяло-сините". Българинът Мартин Петров влезе в игра в 85-ата минута. С успеха Депор временно се намести на неизпадаща позиция за сметка на Сарагоса, като арагомците играят по-късно срещу Атлетик Билбао.

През първото полувреме тимът на Фернандо Васкес имаше инициативата, но не успя да създаде достатъчно положения. Единствената по-сериозна опасност беше пропиляна от Пици в 17-ата минута. Португалецът излезе сам срещу Кристиан Алварес, но стражът успя да се справи.

В 47-ата гостите от "Корнейя-Ел Прат" незнайно как не успяха да вкарат. Мубарак Уакасо и Серхио Гарсия развиха силна контра, но Силвио Перейра изчисти от голлинията. В 50-ата Бруно Гама отбеляза за галисците с фронтален шут. Десет минути по-късно Рики изпусна страхотно положение за удвояване. В 90-ата Нелсон Оливейра зарадва "Риасор" с втори гол. Нападателят посвети гола на феновете, които в последно време силно го критикуват.

Снимка: "Марка"