Литекс с първа победа навън от два месеца

Отборът на Литекс победи с 2:0 Пирин (Гоце Делчев) в последен мач от 28-ия кръг на "А" група. Емил Грозев вкара с глава в 39-ата минута след центриране от ъглов удар на Армандо Ваюши. Георги Миланов добави нов гол от пряк свободен удар в 90-ата минута.

Мачът бе без значение и за двата тима, тъй като домакините вече и на теория няма как да изпаднат. Те са 11-и с 31 точки. Ловчанлии пък записаха първа победа като гост от средата на март, когато надвиха Миньор (Перник). С актив от 49 точки те са на 5-о място.

В 12-ата минута Веселин Марчев отправи удар със странична ножица към вратата на Илко Пиргов, но топката се спря в бранител в оранжево. Седем минути по-късно гостите отговориха с удар с глава на Васил Божиков, но защитникът не бе точен.

Неговият колега в отбраната Емил Грозев обаче имаше по-голям късмет в 39-ата минута, когато засече центриране от корнер на Ваюши и откри резултата за Литекс.

Ловчанлии доминираха през втората част и стигнаха до нов гол в 57-ата минута. Попадението на Стенио Жуниор обаче бе отменено заради засада. Все пак в 90-ата минута Миланов изпълни точно пряк свободен удар и затвърди успеха на своите.