Тотнъм не осъществи мечтата си за ШЛ

Отборът на Тотнъм победи с 1:0 Съндърланд в мач от последния кръг на Премиър лийг, но мечтата им за Шампионската лига остана неосъществена, тъй като Арсенал победи като гост Нюкасъл със същия резултат. Единственото попадение бе дело на Гарет Бейл малко преди края на мача. Звездата на "шпорите" се разписа с отличен удар извън наказателното поле. По този начин Тотнъм остава на пета позиция в крайното класиране на Висшата лига на Англия с актив от 72 точки - на една от четвъртото място. Бейл пък приключва страхотния си сезон с 21 гола.

През целия мач домакините бяха по-активният тим, но куп пропуски не дадоха възможност на Тотнъм да открие резултата много по-рано в срещата. На два пъти пък и съдията не даде дузпа за домакините. Веднъж и гредата спаси домакините след като Колдбек изби един удар на Аарън Ленън. 15 минути преди края гостите останаха с човек по-малко, след като Дейвид Воун получи втори жълт картон. Така се стигна до 88-ата минута, когато Бейл получи топката на 25 метра фронтално от вратата и с брилянтен удар разпечата Симон Миньоле. Това обаче се оказа недостатъчно за целта на "шпорите" и те ще участват в Лига Европа догодина. Интересен факт е, че Тотнъм става първият отбор в историята на Премиър лийг, който има над 70 точки като краен актив и не се класира в четворката.

Съндърланд пък приключва сезона на границата над чертата с актив от 39 точки. Феновете на тима се надяват на по-добър сезон догодина по ръководството на Паоло Ди Канио.