Манчестър Юнайтед изпрати сър Алекс с магичен мач и историческо 5:5 (видео)

Осигурилият си рекордна 20-а титла в своята история Манчестър Юнайтед изпрати пенсиониращия се легендарен свой мениджър сър Алекс Фъргюсън с невероятен мач при гостуването си на Уест Бромич Албиън. "Червените дяволи" на два пъти повеждаха с по три гола на "Дъ Хоутърнс", но в крайна сметка изпуснаха този огромен аванс и така се стигна до невероятното крайно 5:5. По този начин бе регистриран нов рекорд в историята на Висшата лига, който сър Алекс не бе постигал. Това е най-резултатното равенство в историята на най-следения клубен шампионат. Гостите играха в познатия си офанзивен стил, но допуснаха много грешки в защита и позволиха на появилия се като резерва на полувремето нападател на Уест Бром Ромелу Лукаку да запише хеттрик в този исторически мач.

Шампионът взе класически аванс от три гола още в първите 30 минути на срещата и по всичко изглеждаше, че е решил изхода на мача в своя полза. Резултатът бе открит още в 6-ата минута, като точен за "червените дяволи" бе Шинджи Кагава. Йонас Олсон пък си заби автогол само три минути по-късно след остър пас на Антонио Валенсия в наказателното поле пред Бен Фостър и удвои преднината на гостите. В 30-ата минута левият бранител Александер Бютнер реализира за 0:3, след пас на Том Клевърли и добро свое захождане в наказателното поле на домакините.

Домакините обаче съвсем не бяха се предали и Джеймс Морисън намали изоставането им малко преди края на първото полувреме, преодолявайки Линдегард от непосредствена близост.

Малко след началото на втората част появилият се като резерва в състава на Уест Бромич Ромелу Лукаку отбеляза втори гол за своя тим с удар извън наказателното поле. Той прати топката в левия ъгъл зад Линдегард и с това даде начало на головата си серия в мача.

Робин ван Перси бързо върна аванса от два гола на своя отбор, след като засече центриране на Антонио Валенсия в наказателното поле, за да направи резултата 2:4. Колегата му в атака Хавиер Ернандес-Чичарито възстанови преднината от три гола на гостите, засичайки отблизо центриране на влезлия като резерва ветеран Райън Гигс. В този момент, при 2:5 и малко повече от 15 минути до края на двубоя, по нищо не изглеждаше, че Ман Юнайтед може да допусне някаква изненада.

Головата фиеста на "Дъ Хоутърнс" обаче продължи, като домакините набързо отбелязаха нови два гола, с които се завърнаха с гръм и трясък в двубоя. Първо Ромелу Лукаку получи прострелен пас от Маркус Розенберг в наказателното поле и се разписа за 3:5, а само минута по-късно Юсуф Мулумбу направи 4:5 отблизо.

Пет минути преди края Лукаку реализира своя хеттрик, възползвайки се от поредната груба грешка Андерс Линдерагд в този мач. Норвежкият страж изпусна топката точно пред голлинията си, за да позволи на Лукаку да оформи втория си хеттрик с екипа на Уест Бромич и да донесе крайното 5:5 за домакините в този двубой.

Така края на бляскавата кариера на сър Алекс Фъргюсън бе отбелязан с исторически резултат в мач №1500 на шотландеца начело на "червените дяволи". Двубоят бе последен и за още една легенда на гостите - Пол Скоулс, който се появи като резерва 30 минути преди края на мача, но не успя да помогне на тима си да удържи големия аванс, който имаше.