Бербатов закръгли сметката си на 15 гола, а Фулъм завърши с впечатляваща победа (видео)

Димитър Бербатов се разписа и в последния си мач за сезона - при победата на Фулъм с 3:0 над Суонзи, с което българинът закръгли головата си сметка на 15 попадения в първата си година като играч на "котиджърс". Александър Каканиклич даде преднина на Фулъм в 22-ата минута на "Либърти Стейдиъм", а в 77-ата Берба направи 0:2. В добавеното време Урби Емануелсон оформи класиката с първия си гол за Фулъм.

Бербатов, който бе избран за най-добрия играч на лондончани през изминалия сезон, започна като титуляр. Зад българина действаше отново Брайън Руис, като двамата бяха подпомагани по крилата от Деймиън Дъф и Александър Каканиклич. Другият българин в състава на "котиджърс" - Станислав Манолев, дори не бе сред резервите на гостите, като бившият играч на Литекс ще разбере какво ще бъде бъдещето му в следващите дни. Общо три бяха промените, които бе направил Мартин Йол в своя състав, като Филип Сендерос, Йон Арне Рийзе и Емануел Фримпонг започнаха като титуляри.

Мишел Ворм се завърна на вратата на Суонзи, а Анхел Ранхел и Бен Дейвис също получиха шанс за изява в стартовия състав на домакините.

Александър Каканиклич даде преднина на Фулъм в 22-ата минута. Фримпонг изведе добре шведа, който напредна отляво и с хубав изстрел в далечния ъгъл откри резултата. Десет минути по-късно Каканиклич можеше да удвои, но негов удар срещна лявата греда на вратата на Ворм.

Страхотна възможност да изравни резултата пропусна Чико в 53-ата минута, когато от малкото наказателно поле испанецът не успя да нанесе качествен удар и прати топката в ръцете на Шварцер. Силният натиск на "лебедите" през втората част продължи и в 60-ата минута Ернандес излезе очи в очи с Шварцер, но стражът на Фулъм спаси. Австралиецът продължи със страхотното си представяне, като в следващите минути изби изстрели на Ернандес и Бритън. В 72-ата минута и гредата спаси гостите след удар на Де Гузман.

В 77-ата минута Димитър Бербатов направи 0:2, след като получи чудесен извеждащ пас от Брайън Руис,  измъкна се от опита за засада, който се опитаха да организират бранителите на Суонзи, и преодоля много елегантно Мишел Ворм, за да прати топката в опразнената от стража врата. Това бе 15-и гол за българина от началото на сезона.

Две минути преди края Бербатов бе заменен от Уго Родайега, за да получи аплодисментите на гостуващата агитка. В добавеното време Каканиклич удари за втори път гредата, а в 93-ата минута Ворм спаси удар на шведа, но Емануелсон стигна до топката и я прати в мрежата за 0:3.

С успеха Фулъм се изкачи до 12-о място във временното класиране с 43 точки, докато Суонзи завършва девети с три точки повече.