Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Арсенал е четвърти!

Отборът на Арсенал зае четвърто място в крайното класиране на английската Висша лига и намери място в зона "Шампионска лига". В последния 38-и кръг на Премиър Лийг "топчиите" от Лондон надделяха с 1:0 над Нюкасъл на "Спортс Дайрект Арина". Златното попадение за Арсенал реализира френският защитник а Лоран Косиелни в 52-ата минута. Арсенал събра 73 точки в актива си и остана с точка повече от конкурента си за място в квалификациите на Шампионската лига Тотнъм. Нюкасъл пък се нареди на 16-а позиция в подреждането с 41 точки.

Двата тима не изиграха особено качествен мач и головите положения бяха доста малко на брой. Първата опасност за една от двете врати бе в 7-ата минута, когато опасен шут на Папис Демба Сисе не намери очертанията на вратата на Арсенал. В 31-ата минута бекът на Арсенал Киърън Гибс направи хубав пробив отляво и подаде на Сантиаго Касорла, но испанският офанзивен халф стреля много неточно. В 39-ата минута пък германският нападател на лондончани Лукас Подолски бе изведен очи в очи с вратаря на Нюкасъл Стивън Харпър, но не успя да го преодолее, като бе отсъдена и засада. Такава обаче по-скоро нямаше. Секунди по-късно събитията се пренесоха пред другата врата - Хатем Бен Арфа стреля опасно, но топката профуча над вратата на гостите.

Секунди след началото на второто полувреме Тио Уолкот получи топката в нелоша позиция и отправи изстрел по земя, който бе спасен от Харпър.

В 52-ата минута Арсенал излезе напред в резултата. Френският защитник на "топчиите" Лоран Косиелни откри резултата с акробатичен удар от въздуха от непосредствена близост. Топката се удари в главата на вратаря Стивън Харпър и се озова в мрежата на "свраките".

"Свраките" имаха достатъчно време, за да отвърнат на удара, но бяха безидейни и беззъби в атака. В добавеното време домакините дори можеха да получат втори гол - Уолкот напредна в половината на Нюкасъл и се озова в отлична позиция за стрелба, но уцели греда. Този пропуск все пак не се оказа фатален за тима на Арсен Венгер, който изпълни целта си и финишира в Топ 4.