Недолюбван от Радуканов футболист изпрати ЦСКА в Европа с гол в 90-та минута (видео+галерия)

След гол на централния бранител Пламен Крачунов в 90-та минута ЦСКА победи Берое с 1:0 като гост в мач от 28-ия кръг на "А" група, което бетонира армейците на третото място в класирането на родния шампионат и на практика ги класира за ЛЕ.

Така два кръга преди края червените се нуждаят от само три точки, за да запазят и на теория това място, което е последното, даващо право на излаз в Европа, но това едва ли ще е кой знае колко трудно предвид предстоящото домакинство на Пирин (Гоце Делчев).

Срещата започна с минута мълчание в памет на починалия през седмицата фен на червените Дени. Гостите от София излязоха със специални фланелки в негова памет, а армейската агитка опъна плакат в негова чест.

При излизането си за мача играчите на двата отбора минаха покрай спечелената от заралии Купа на България, която е изложена пред сектор "А".

Иначе Берое и ЦСКА изиграха скучно първо полувреме, в което бе създадена само една реална голова възможност. В 11-та минута ЦСКА можеше да открие резултата, когато Спас Делев се пребори за една топка с двама бранители на домакините и се озова очи в очи с Караджов, но стреля право в тялото на вратаря.

След тази ситуация до края на първото полувреме софиянци повече задържаха топката, но рядко успяваха да организират смислена атака. Същото се отнасяше и за играчите на Петър Хубчев, които разчитаха предимно на изритани дълги топки, но подобно поведение логично не доведе до положителен резултат.

В 83-та минута ЦСКА организира втората си свястна атака, в която като по чудо не вкара гол. Анисе се откъсна сам срещу вратаря, но Караджов спаси. Топката достигна до Спас Делев, който вместо да стреля в празната врата, се опита да финтира бранител, и пропиля положението.

Така се стигна до последната, 90-та минута, в която Пламен Крачунов засече с глава центриране от фаул и на практика класира своя отбор за турнира Лига Европа.

Снимки: Емона Цончева