Грандиозен бой и дъжд от червени картони белязаха загуба на Динамо (М) (видео)

Запътилият се към участие в Европа Динамо (Москва) сензационно загуби с 0:1 гостуването си на последния Алания в среща от предпоследния кръг в руската Премиер лига. Двубоят обаче ще се запомни с масовия бой в края му, след който съдията Сергей Иванов изгони четирима футболисти с директни червени картони. Малко преди това - в 71-ата минута, Тамаш Прискин реализира единствения гол в срещата.

Тимът от Владикавказ вече беше изпаднал, а освен това не получи и лиценз за елита, като само доиграва сезона. Столичани обаче преследват място в Лига Европа, а и при определени обстоятелства можеха да се надяват и на бронзовите медали. На стадион "Спартак" обаче динамовци не показаха добрата игра, с която записаха серия от 14 мача без загуба. След няколко пропуска в 71-ата минута те бяха наказани от Прискин.

Голът изнерви футболистите на Дан Петреску и в 82-ата минута напрежението ескалира. Александър Кокорин фаулира зверски Данило Неко, след което настана масов бой. След около 4-минутни разправии реферът изгони по двама играчи и от двата тима - Кокорин, Неко, Гиорги Чантурия и Балаш Джуджак. Очаква се всички те да бъдат наказани за дълго време. В края арбитърът даде 9-минутно продължение на редовното време, но московчани не успяха да изравняват при 9 на 9 футболисти на терена.

Така преди изиграването на останалите двубои от 29-ия кръг Динамо остава на точка от четвъртото място, което праща в Европа. За Алания пък това е едва четвърти успех от началото на шампионата, но пък дошъл навреме за последното домакинство във Висшата лига.