Бит съдия прекрати бараж за U19 в Сливница

Съдията Мартин Никофоров прекрати в 85-ата минута баража от Зона София за Елитната до 19 г. Оскар ЕЛ (София) - Спортист (Своге) при резултат 1:0, след като вратарят на гостите Боян Василев му нанесе удари.

В 84-ата Данаил Йозов от Оскар вкара гол с шут от 40 метра. Гостите претендираха, че реферът не е спрял играта заради паднал на терена техен състезател при единоборство. На игрището на стадиона в град Сливница навлязоха шефовете на Спортист, а Боян Василев (роден 1996 г.) налетя на арбитъра. Първоначално той бе удържан, но след като получи червен картон, тръгна на саморазправа с Никифоров, който спря двубоя.

В 52-рата минута "шоколадите" останаха с човек по-малко заради втори жълт, съответно червен картон на Цветелин Данчев. Треньорът на тима от Своге - Атанас Танев, обвини Желязко Кочарков, един от основните спонсори на Оскар, че е подкупил съдиите.

През първото полувреме играта бе равностойна и без положения, а след почивката Оскар имаше превес, като създаде няколко положения. Особено когато Спортист остана с човек по-малко, въпреки че точно преди гола също можеше да вкара.