Индиана се класира за финала в Източната конференция

Индиана се наложи над гостуващия Ню Йорк със 106:99 и се класира за финала в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация за първи път от 2004 година, след като елиминира съперника с 4:2 победи. Домакините пропиляха аванс от 12 точки при 63:51 малко след почивката, а до края на третата част Ню Йорк изравни, а в началото на последната четвърт гостите дори поведоха с 89:86.
Индиана обаче нанесе своя удар след серия от 9 безответни точки и 2:35 минути преди края дръпна с 99:92, което се оказа решаващо.

Ланс Стивънсън беше най-полезен за успеха с 25 точки и 10 борби. Пол Джордж добави 23 точки, 5 борби и 4 асистенции, а Рой Хибърт допринесе с 21 точки и 12 борби. Кармело Антъни отново беше лидер на Ню Йорк с 39 точки и 7 борби, но останалите му съотборници бяха далеч от неговата класа. Аймън Шъмпърт вкара 19 точки за гостите, резервата Джей Ар Смит завърши с 15 точки и 10 борби, но това не беше достатъчно. Така Индиана ще играе на финала на Изток срещу шампиона от миналата година и победител в редовния сезон Маями.

Среща от полуфиналните плейофи в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (играе се до четири победи от седем мача):

3-Индиана - 2-Ню Йорк - 106:99
* Индиана спечели серията с 4:2 победи.

Снимка: Getty Images/Guliver