Над 90 задържани преди голямото сръбско дерби

Над 90 футболни запалянковци бяха арестувани заради вандалски прояви преди голямото дерби между Партизан и Цървена звезда, съобщава Ройтерс. "Черно-белите" спечелиха двубоя с 1:0 с гол в последната минута на Милош Йоич от фаул и до голяма степен си гарантираха шеста поредна титла, след като имат аванс от 5 точки пред  големия си съперник два кръга преди края на шампионата.
Привърженици на Звезда бяха задържани, след като хвърляха камъни по клубния автобус на Партизан по пътя към стадиона, а фенове за "Гробарите" също бяха задържани след победен инцидент.

Групички от запалянковци на двата отбора пък на няколко пъти влязоха в стълкновение в крайните квартали на Белград. "Арестуваните за инциденти около мача са общо 92-ма, като трима от тях са непълнолетни", съобщиха от полицията.

На стадиона разочарованите привърженици на Звезда изгориха няколко седалки след последния съдийски сигнал. Двубоят пък беше прекъснат за няколко минути, след като през второто полувреме агитките на двата отбора запалиха множество фойерверки и над терена се спусна димна завеса. Загубата сложи край на серията от осем поредни успеха на треньора на "червено-белите" Рикардо Са Пинто, който пое отбора през март с 11 точки пасив и го върна в борбата за титлата. Новият наставник на Партизан Вук Рашович, който беше назначен през миналия месец, пък записа успех при дебюта си в голямото дерби.

Снимка: Sportal.rs