Васлуй с Живко Миланов удари лошо Динамо (Букурещ)

Отборът на Васлуй с българина Живко Миланов в редиците си записа категорична победа с 4:1 над Динамо (Букурещ) в дербито от 32-ия кръг в първенството на Румъния. Домакините категорично надиграха своя съперник и заслужено се поздравиха с успеха.

Васлуй откри резултата в 23-ата минута чрез Ливиу Антай, но само пет по-късно Даниел Стратиа изравни. В 33-ата минута обаче домакините отново дръпнаха в резултата с гол на Пьотър Целебан, а в 59-ата Николае Станиу направи 3:1. Крайното 4:1 пък бе оформено от Селио да Силва в 87-ата минута на двубоя.

С тази победа Васлуй събра актив от 52 точки и остава на 6-ото място в класирането. Динамо пък е 5-ти с точка повече от своя съперник.