Реал Сосиедад остава в битката за ШЛ

Отборът на Реал Сосиедад продължава да диша във врата на Валенсия и до последно ще се бори за четвъртото място даващо право на участие в Шампионската лига. Тази вечер баските записаха изключително ценен успех с 2:1 в гостуването си на Севиля и отново се изравниха по точки с "прилепите", които по-рано надиграха Хетафе с 1:0.

Срещата започна отлично за домакините и в 10-ата минута след центриране от корнер Иван Ракитич прати топката в мрежата за 1:0. Само шест минути по-късно обаче хърватинът върна съперника в мача след като си отбеляза автогол, като засече с глава едно центриране от фаул в наказателното поле. В 24-ата минута пък Иманьол Агирече получи чудесно центриране и от воле обърна нещата в полза на гостите. След това баските бяха по-добрият тим на терена и пропуснаха още няколко положения, за да довършат съперника.

Макар и да не паднаха повече голове, Реал Сосиедад взе много ценна победа и се изравни по точки с Валенсия - по 62, и до последно ще се бори за участие в Шампионската лига. Севиля пък остава на 8-ото място с 47 точки.