Нанси изпадна

Отборът на Нанси е вторият изпадащ от Лига 1 след Брест. Бившият тим на Мишел Платини загуби с 1:2 от Бастия в мач от предпоследния кръг на шампионата и вече изостава на пет точки от спасението.

Гостите от Кориска показаха, че нямат никакви намерения да правят подаръци на домакините и откриха резултата чрез Илан малко след почивката. В средата на полувремето стълбът в защитата на Нанси Себастиен Пюгрение изравни, но 20 минути преди края на мача Антони Модест погреба надеждите на домакините за спасение. Отборът на Патрик Габриел остава с 35 точки на 19-о място. Бастия пък е 12-и с 46 и може да се похвали с успешен първи сезон след завръщането си в елита.

Евиан пък направи много важна крачка към оставането, след като победи с 2:0 Валансиен. Домакините си свършиха работата до 12-ата минута, когато вече водеха два гола. Сабер Халифа и Фабрис Ерет бяха точни. Така Евиан е с 40 точки, но и много по-добра голова разлика от изпадащия в момента Троа.

Важна точка взе и Аячо, който стигна до 1:1 при визитата си на Рен. Корсиканците също са с 40 точки и по-добра разлика от Троа.