България пак падна от Сърбия с 2:3 в Белград

Волейболистите от националния отбор на България загубиха от Сърбия с 2:3 (35:33, 17:25, 20:25, 25:18, 10:15), във втората контролна среща между двата отбора, играна в зала ”Баница” на спортен клуб ”Вождовац” в Белград.

Така българските волейболисти записаха втори неуспех от европейските шампиони в контролите, които са първи от подготвителния период, преди старта на Световната лига.

Участие в мача не взеха само Тодор Скримов и Светослав Гоцев, които почиваха поради здравословни проблеми. Първият има леко възпаление в коляното, а вторият разтежение в бедрото.

Българските волейболисти започнаха стабилно двубоя, като почти през целият първи гейм водеха. Равенство настъпи при 21:21, след което последва игра точка за точка. В крайна сметка Цветан Соколов и съотборниците му измъкнаха гейма с 35:33.

Последваха две части под диктовката на ”плавите”, които във втората среща залажиха на доста променен състав. Включият се още във втория гейм Данаил Милушев поведе българските волейболисти в 4-ата част и те я затвориха с категоричното 25:18, въпреки че при второто техническо прекъсване губеха с 15:16.

В решителния тайбрек равенството се запази до 6:6. Репрезентацията поведе с 8:6 при техническото прекъсване. Разликата нарасна на 4 точки за Сърбия при 12:8. Домакините успяха да спечелят 5-ата част с 15:10 и мача с 3:2 гейма.

Най-резултатен за България стана резервата Данаил Милушев с 21 точки (1 ас, 1 блок, 45% ефективност в атака), който замени Цветан Соколов в началото на 2-ия гейм. Другата резерва – Тодор Вълчев, който игра на поста посрещач завърши мача с 12 точки (4 аса, 73% ефективност в атака, 36% перфектно и 46% позитивно посрещане). Стоян Самунев се отличи с 10 точки (1 ас, 5 блока, 67% ефективност в атака).

Въпреки че, играха само в първия гейм отлични впечатления с играта си оставиха Виктор Йосифов – 7 точки (2 блока, 83% ефективност в атака) и Цветан Соколов 5 точки (7!% ефективност в атака).

Либерото Мартин Божилов също показа много добро посрещане 59% перфектно и 77% позитивно посрещане.

За Сърбия Марко Ивович заби 19 точки (2 аса, 1 блок, 73% ефективност в атака, 40% перфектно и 64% позитивно посрещане), а Душан Петкович добави 18 точки (1 ас, 42% ефективност в атака).

СЪРБИЯ – БЪЛГАРИЯ 3:2 (33:35, 25:17, 25:20, 18:25, 15:10)