Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Мечтан финал в Рим - Надал срещу Федерер

Носителят на рекордните 17 титли от "Големия шлем" Роджър Федерер се класира на третия си финал на турнира от серията "Мастърс" в Рим. Поставеният под №2 в схемата швейцарец надигра със 7:6 (5), 6:4 французина Беноа Пер във втория полуфинал. Федерер ще се опита да спечели за първи път титлата в Рим. През 2003 той загуби от испанеца Феликс Мантийя, а през 2006 отстъпи пред Рафаел Надал. Именно шесткратният шампион Надал ще бъде съперник на швейцареца на финала в неделя от 17,00 часа българско време. По-рано днес Надал срази с 6:2, 6:4 чеха Томаш Бердих в първия полуфинал.

Неделният сблъсък между Федерер и Надал ще бъде под №30 в тяхното съперничество. Испанецът има 19 победи срещу швейцареца. Рафа е губил само два пъти на любимата си настилка клей от Роджър, а преди 7 години на финала на турнира в италианската столица двамата сътвориха велик мач, спечелен от левичаря от Манакор след 5-часова епична битка.

Пер оказа сериозна съпротива на Федерер, особено в първия сет, в който при 3:3 реализира пробив, но не успя да го затвърди и загуби още следващото си подаване. Първата част трябваше да се реши след тайбрек, в който 36-ият в световната ранглиста Пер на три пъти имаше аванс от мини-пробив. Федерер обаче спечели последните три точки в тайбрека, а с това и първия сет.

Във втория сет Федерер проби в третия гейм и поведе с 3:1. В шестия гейм швейцарецът трябваше да спасява подаването си, губейки с 15:40, но 31-годишният тенисист се справи и малко след това сложи точка на спора със своя сервис след 88 минути игра.

Това е първи финал на Федерер за 2013 година. Швейцарецът не загуби нито сет в четирите си срещи дотук във Вечния град.