Черноморец обърна Локо (Сф) и го засили към "Б" група

Отборът на Черноморец победи с 3:1 Локомотив (София) в мач от 28-ия кръг на "А" група. Маркиньос се разписа за "железничарите" в 61-ата минута, а Преслав Йорданов възстанови равенството 8 минути по-късно. В 71-ата минута бургазлии поведоха с гол на Цветомир Цонков. След още две минути Венелин Филипов покачи преднината на "акулите".

Срещата бе от изключително значение за гостите, които се борят за оцеляването си в елита, но футболистите на Димитър Димитров демонстрираха феърплей и защитиха честта си. "Акулите" имат 46 точки и вече се изравниха с Литекс. Емил Велев и неговите футболисти пък остават в зоната на изпадащите с 25 точки.

През първата част домакините бяха по-активни, но няколко удара на Лъчезар Балтанов не намериха целта. Преслав Йорданов и Тодор Паланков също затрудниха Божидар Митрев, но не можаха да открият резултата.

В 54-ата минута столичани стигнаха до първа добра възможност, но Евертон Джилио Том пропусна. Две минути по-късно Балтанов нацели напречната греда.

В 61-ата минута гостите успяха да поведат в резултата. Костадин Велков проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Маркиньос бе безпощаден и се разписа за 0:1.

Това само раздразни футболистите на Черноморец и само 8 минути по-късно те стигнаха до изравнителен гол. Гаел Нлундулу намери добре Йорданов и той с глава матира Митрев за 1:1. Две минути по-късно Цонков засече с плонж центриране на Ванчо Траянов и даде преднина на "акулите". След още две минути Венелин Филипов се възползва от колективна грешка в отбраната на Локомотив и сложи точка на спора.