Валенсия с важна крачка за ШЛ

Отборът на Валенсия спечели с 1:0 гостуването си на Хетафе в двубой от 36-ия кръг на Ла Лига. Жереми Матийо зарадва гостуващата агитка с попадение в 44-ата минута. Успехът дръпна "бяло-черните" с три точки пред Реал Сосиедад в спора за четвъртата позиция, даваща право на участие в Шампионската лига. Баските гостуват на Севиля по-късно тази вечер.

Роберто Солдадо пропусна първото положение в десетата минута: Андрес Гуардадо центрира и "деветката" стреля високо с глава. В 14-ата удар на Федерико Фернандес също мина над гредата след центриране от корнер. В 31-вата шут на Педро Леон профуча покрай гредата. В 44-ата "прилепите" откриха резултата. Евер Банега подаде към Жереми Матийо, който с удар от дъгата изненада Мигел Анхел Моя - 0:1.

В 47-ата Висенте Гуаита парира удар на Анхел Лафита след пас на Хуан Валера. Минута по-късно Моя спаси удар на Солдадо при много добра ситуация за гостите от "Местайя". През втората част тимът на Ернесто Валверде привидно контролираше срещата, но рядко създаваше положения. В 76-ата "лос че" изградиха хубава контра, която приключи с изстрел над гредата на Софиан Фегули.

В 78-ата и 79-ата валенсианци изпуснаха съответно след пропуски на Банега и Матийо. В 90-ата Матийо сбърка при прекрасна контраатака, която навярно щеше да завърши с гол, ако французинът не беше сбъркал.

Снимка: "Марка"