Надал се разправи с Бердих и е на финал в Рим

Защитаващият титлата си и шесткратен шампион Рафаел Надал (Испания) се класира за осми път в кариерата си за финала на турнира по тенис на червени кортове от серията "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 3,2 милиона евро. Поставеният под номер 5 Надал не допусна пробив и победи шестия в схемата Томаш Бердих (Чехия) с 6:2, 6:4 за 88 минути. Испанецът проби в първия и в петия гейм, за да вземе убедително първия сет. Във втората част играта вървеше по-равностойно, но Надал нанесе своя удар с пробив за 5:4, след което затвори мача при собственото си подаване. Така той записа 13-а поредна победа срещу Бердих от 2006 година насам.

С успеха Надал се класира за осми пореден финал след завръщането си на корта през февруари след 7-месечно отсъствие заради контузия. Испанецът ще търси шеста титла за годината срещу победителя от другия полуфинал между Роджър Федерер (Швейцария) и Беноа Пер (Франция).