Новата ера на Вердер започна със загуба (видео)

Отборът на Вердер Бремен записа загуба в първия си мач без Томас Шааф начело. Легендарният треньор на клуба бе освободен през седмицата след като 14 години бе старши треньор на тима. Днес в последния кръг на Бундеслигата Вердер загуби с 2:3 при гостуването си на Нюрнберг, а на пейката като наставник бе Волфган Ролф. Два гола за бременци отбеляза младата надежда Кевин де Брюн, но това не успя да донесе дори и точка. За домакините точни бяха Пер Нилсон, Себастиан Полтер и Томаш Пекхарт.

През първата част Де Брюн даде преднина на гостите, но през втората част домакините наваксаха с три последователни гола. Малко преди края пък Де Брюн вкара втория си гол за крайното 3:2 в полза на Нюрнберг.

Така Вердер изпраща един от най-слабите си сезони в от началото на новия век и приключва шампионата на 14-а позиция - само на четири точки от директното изпадане. Нюрнберг пък е в златната среда на десето място с 44 точки и може да се похвали със сравнително успешна година.