Черно море разби Локо Пд - "моряците" крачат към спасението

Черно море се наложи по категоричен начин над гостуващия тим на Локомотив (Пловдив). Мачът от 28-ия кръг на "А" група завърши 3:0 в полза на "моряците". Попаденията реализираха Еденилсон Бергонси (8), Брус Инканго (40) и Георги Илиев (90).

Възпитаниците на Георги Иванов бяха пълни господари на терена и можеше да запишат още по-изразителна победа, но нападателите направиха множество пропуски.

Тимът от Варна, който бе пълен господар на терена излезе напред в резултата още в 8-ата минута. Попадението реализира Еденилсон Бергонси след центриране на Симеон Райков. В 40-ата минута Брус Инканго покачи на 2:0. Футболистът отправи удар от далечна дистанция, топката чукна гредата и влезе в мрежата.

В даденото от съдията продължение на мача Георги Илиев оформи крайното - 3:0. Капитанов отправи топовен удар, който бе отразен от стража на гостите, но при добавката капитанът на "моряците" прати кълбото в мрежата.

Със спечелените три точки отборът на Черно море направи голяма крачка към спасителния бряг, тъй като два кръга преди края има четири точки преднина пред Ботев (Враца). В 29-ия кръг "моряците" гостуват на изпадналия във втория ешалон тим на Миньор Пернки, а в последния са домакини именно на Ботев.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКО ПД 3:0

1:0 Бергонси 8
2:0 Инканго 40