Ботев Пд настигна ЦСКА след рецитал на "Колежа" - Цветков диша във врата на Карвальо

Ботев (Пловдив) разгроми с 5:0 Ботев (Враца) в мач от 28-ия кръг на "А" група и по този начин се изравни по точки с ЦСКА на третото място в класирането на родния шампионат, което дава право на излаз в Европа. Над всички в тази среща бе голмайсторът на канарчетата Иван Цветков, който се отличи с две попадения, а по едно добавиха Огнянов, Галчев и Костов.

Така Цветков се доближи само на гол от лидера при реализаторите в "А" група и нападател на Левски Базил де Карвальо, който се е разписал 18 пъти.

Срещата започна с натиск на Ботев, който даде резултат и още в 13-та минута канарчетата предрешиха изхода на двубоя. Това стана след великолепна триходова комбинация между Неделев, Огнянов и Цветков. Последният излезе очи в очи с Митов, стражът на гостите го повали, а реферът Георги Димитров даде дузпа и показа червен картон на вратаря. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Иван Цветков, който с точен изстрел в долния ляв ъгъл вкара за 1:0 за Ботев.

В 34-та минута домакините можеха да вкарат втори гол при втората си опасна атака до този момент, когато Луис Педро бе изведен очи в очи с Чавдарав, но резервният страж на врачани спаси изстрела на холандеца.

В 37-та минута Иван Цветков вкара ново попадение. Ботев получи право да изпълни корнер, топката бе центрирана към Бобан Грънчаров на далечната греда, който хубаво я върна към Цветков и нападателят на пловдивчани реализира технично с глава от 5-6 метра.

Минута преди края на първата част резултатът набъбна на 3:0. Иван Цветков нахлу мощно отдясно в наказателното поле на гостите, преодоля техен бранител и майсторски върна топката към непокрития Мариян Огнянов, който без проблем реализира петото си попадение в "А" група.

След почивката нещата не се промениха кой знае колко много и Ботев Пд продължи да създава положения.

В 70-та минута канарчетата осъществиха най-добрата си атака, след която резултатът стана 4:0 в тяхна полза. Иван Цветков пусна великолепен извеждещ пас към намиращия се на лявото крило 17-годишен Серкан Юсеин, който подаде към Борис Галчев и халфът без проблем вкара на празна врата.

Последваха няколко сериозни пропуска на Станислав Костов, който пет минути преди края на мача в една атака на два пъти не успя да преодолее Здравко Чавдаров. Той обаче се реабилитира 60 секунди по-късно. Неделев центрира отдясно, Чавдаров се размина с топката, тя бе овладяна от Костов, който от близо и на празна врата оформи крайното 4:0 за Ботев (Пловдив).