Спиращ дъха обрат за Байерн в последния мач (видео)

Първенецът Байерн (Мюнхен) завърши сезона в Бундеслигата с епична победа с 4:3 като гост на Борусия (Мьонхенгладбах). Баварците учудващо изоставаха с 0:2 и после с 1:3, но след това влязоха в ритъм и смачкаха съперника си, с което доказаха, че са готови за финала в Шампионската лига. Франк Рибери беше феноменален, като вкара два гола и асистира за другите два. Хавиер Мартинес и Ариен Робен също бяха точни. Така мюнхенци завършват кампанията с 91 точки, с цели 25 повече от втория Борусия (Дортмунд), който е техен съперник в Лондон след седмица. Освен всичко Байерн допусна само една загуба в Бундеслигата този сезон.

Юп Хайнкес заложи на предполагаемите 11, които ще излязат на "Уембли". Началото обаче беше кошмарно за баварците. В рамките на 360 секунди между 4-ата и 10-ата минута Борусия им вкара три гола. Мартин Шранцл откри в 4-ата минута след лошо построяване в защита, а веднага след това безобразна грешка на Данте, който подаде на съперников футболист, даде възможност на Майк Ханке да вкара за 2:0. В 7-ата минута обаче Хави Мартинес намали за 2:1, след като излезе сам срещу вратаря. Перфектна контраатака в 10-ата минута завърши с трети гол в мрежата на Мануел Нойер, този път дело на Хавард Нордвайт.

Вихрушката пред вратата на Байерн стресна играчите на Юп Хайнкес и те постепенно се осъзнаха. В 18-ата минута Рибери отново съкрати преднината на Борусия до едно попадение, а до края на полувремето пропусна още на два пъти от добри позиции.

След сигурен разговор с Хайнкес на висок тон в съблекалнята на почивката през вторите 45 минути шампионите подхванаха отбора от Мьонхенгладбах и го натикаха в неговата половина. Многото защитници пред Марк-Андре тер Щеген принудиха гостите да заложат на нестандартни отигравания и това им донесе резултат. В 53-ата минута Рибери изравни с рядко срещано изпълнение от въздуха, което ще претендира за попадение на сезона. След още само 6 минути французинът центрира перфектно на Робен, който също от воле матира гласения за Барселона вратар - 3:4.

Тук изглежда всичко приключи, тъй като футболистите на Лусиен Фавре така и не успяха да се върнат  в мача. На тях им трябваше не само победа, но и то изразителна, за да могат да изместят Айнтрахт (Франкфурт) от шестото място, което е последното, което праща в Европа. Виждайки, че трудно могат да наваксат нужните им 4-5 гола, домакините се примириха и завършват сезона на осма позиция.

Преди двубоя целият стадион стана на крака, за да аплодира Хайнкес, който е местна легенда. Това беше последният мач за треньора начело на Байерн. На него му остават два двубоя начело на баварците - финалът в ШЛ и финалът за Купата на Германия срещу Щутгарт на 1 юни в Берлин.