Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Питсбърг победи Отава и поведе с 2:0 в серията

Капитанът Сидни Кросби отбеляза хеттрик в плейофите за втори път в кариерата си при победата на Питсбърг с 4:3 над гостуващия Отава в полуфиналите на Източната конференция в първенството на НХЛ. Домакините поведоха с 2:0 в серията. Играе се до четири успеха, третата среща е в неделя в Отава. Брендън Мороу добави първи гол в плейофите за повече от пет години насам, а вратарят Томаш Вокоун направи 19 спасявания. За "пингвините" това бе четвърти пореден успех в плейофите. Кросби преодоля Крейг Андерсън три пъти в първите 22 минути на срещата и го изпрати на пейката. Кайл Турис, Колин Грийнинг и Жан-Габриел Паго бяха точни за "сенаторите". Отава никога не е печелиха плейофна серия, след като е загубила първите два мача.

Срещи от плейофите в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (играе се до четири победи в седем мача):