Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Джокович преклони глава пред Бердих

Лидерът в световната ранглиста Новак Джокович не успя да се справи с Томаш Бердих и отпадна на 1/4-финалите на "Мастърс" турнира в Рим. Сърбинът, който е шампион от изданията през 2008 г. и 2011 г., имаше преднина от сет, но въпреки това допусна загуба с 6:2, 5:7. 4:6 след 2 часа и 22 минути игра.

Поставеният под номер 1 в схемата Джокович нямаше проблеми в първия сет и с два пробива поведе в резултата. От своя страна, 6-ият в света Бердих така и не стигна до брейкпойнт в тази част. Във втория сет Ноле поведе с 5:2, но съперникът му спечели пет поредни гейма и изравни частите. В решаващия трети сет един пробив се оказа достатъчен за победата на чеха. Поставеният под номер 6 в схемата Бердих взе подаването на Джокович за 2:1, след което не изпусна инициативата до края. Сърбинът успя да спаси три мачбола при 4:5, но при четвъртата си възможност да сложи край на двубоя Бердих не сгреши и стигна до победата.

Това е едва втори успех на чеха срещу Джокович от общо 15 мача между двамата. Съперник на 27-годишния Бердих на 1/2-финалите ще бъде спечелилият испанския дуел между Рафаел Надал и Давид Ферер.

Успех на четвъртфиналите постигна Беноа Пер (Франция), който разгроми Марсел Гранойерс (Испания) с 6:1, 6:0 за 57 минути. В спор за място на финала Пер, който е номер 36 в света, ще срещне Роджър Федерер (Швейцария) или Йежи Янович (Полша). За 24-годишния Пер това е първо участие на полуфинал в турнир от сериите "Мастърс".