Серина с 22-ра поредна победа, класира се за 1/2-финал в Рим

Водачката в световната ранглиста Серина Уилямс (САЩ) се класира за полуфиналите на силния турнир по тенис в италианската столица Рим с награден фонд 2,3 млн. долара. Уилямс разгроми испанката Карла Суарес Наваро с 6:2, 6:0 за 56 минути и записа личен рекорд в кариерата си от 22 поредни победи. Американката два пъти е достигала до 21 успехи поред, но това се е случвало през 2002 и 2003 година. 10 дни преди началото на "Ролан Гарос" Серина Уилямс показва отлична форма. Тя е загубила само три гейма в последните си два мача и е спечелила последните три турнира, в които участва. В спор за място на финала американката ще срещне победителката от мача между двукратната шампионка Йелена Янкович (Сърбия) и румънската квалификантка Симона Халеп.