Твенте бие навън без Михайлов

Без националния страж Николай Михайлов в състава си, Твенте победи като гост Грьонинген с 1:0 в първия двубой от плейофите за Лига Европа.
Реваншът е в неделя в Еншеде. Голът за Твенте падна в първото полувреме, а негов автор стана чилиецът Филипе Гутиерес, който се разписа в 22-ата минута.
Ако отстрани Грьонинген, Твенте ще играе с победителя от двойката Утрехт - Хееренвеен. В първата среща победата като гост спечели Утрехт с 1:0.

Михайлов не участва, тъй като се възстановява от травма в пръста, заради която пропусна и последните два мача от редовния сезон в Ередивизие.