Юношите ни отнесоха 5 гола от Португалия

Юношеският национален отбор на България до 16 години претърпя загуба и във втората си контролна среща срещу връстниците си от Португалия. Този път домакините спечелиха с 5:1 на "Ещадио Мунисипал" в Шавеш, съобщиха от пресслужбата на Българския футболен съюз.

Преди два дни иберийците се наложиха с 3:0, но в Монталегре. Домакините започнаха двубоя много напористо и след няколко пропуска пред нашата врата в 23-та минута организираха контраатака след корнер за България. Стигна се до ситуация трима на двама, Ериберто Тавареш напредна отдясно и със страхотен пас намери Диого Гонсалвеш сам срещу Митов. Крилото на португалците не сгреши - 1:0. 180 секунди по-късно след хубав пробив отляво на Гонсалвеш Андреш Мешкита засече топката в нашата врата за 2:0.

В 34-та минута след центриране на първа греда Рубен Невеш скочи най-високо и покачи резултата на 3:0. Само 120 секунди по-късно при атака отляво на Португалия Рубен Санчес бе оставен непокрит и с глава направи резултата 4:0 от непосредствена близост. В 49-та минута отново след пробив отляво на португалската атака Андре Мешкита бе оставен непокрит и отбеляза втория си гол в мача и пети за неговия отбор. До края на срещата нашият отбор погледна по-смело към португалската врата и в 55-та минута Динко Митрев напредна в наказателното поле, върна хубаво топката на дузпата, но ударът на Аличков бе блокиран от защитник.

В 59-та минута Ангел Максимов пробва своя мерник от далече, но топката профуча в аут. 6 минути по-късно Краев навърза двама съперника, но ударът му от дъгата на пеналта бе неточен. Отново Краев се отличи в 70-та минута, когато проби чудесно отляво, навлезе в наказателното поле, но ударът му от малък ъгъл уцели външната страна на мрежата. Все пак българите не се отказаха да търсят почетното попадение и в даденото от съдията продължение Динко Митрев се освободи хитро от съперник и пусна топката към връхлитащия Ангел Максимов, който с прецизен удар преодоля вратаря на домакините - 5:1. След мача българският селекционер Петър Пенчев заяви:

"Заслужена победа на Португалия. Надиграха ни категорично, превъзхождаха ни физически и технически. Тези две загуби ми дават много поводи за размисъл. Лично аз се срамувам и ми е много болно. Голям процент от играчите разочароваха тотално. В края на месеца ни предстои силен турнир в Азербайджан, за където ще търся други алтернативи. Трябва да променим коренно игровото си поведение, за да разчитаме на успех за в бъдеще."

Съставът на България (U16): 1. Димитър Митов - капитан, 3. Георги Купенов, 5. Самер Алхусеин, 6. Йордан Атанасов, 7. Галин Минков, 8. Александър Георгиев, 9. Томас Цвятков (30 - 20. Стефан Аличков), 10. Динко Митрев, 11. Божидар Краев (73 - 17. Виктор Пенчев), 14. Галин Ташев (66 - 16. Петър Петров), 15. Ангел Максимов