Кузманов се класира за четвъртфиналите в Пловдив

Националът на България за "Купа Дейвис" Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на международния турнир по тенис за мъже от календара на ITF "Carlsberg Cup" в Пловдив с награден фонд 10 хиляди долара. Поставеният под номер 6 Кузманов се наложи над Степан Хотульов (Русия) с 6:1, 6:4. Така 19-годишният пловдивчанин си осигури 2 точки за световната ранглиста и 292 долара. Следващият съперник на Кузманов ще бъде четвъртия в схемата Мате Делич от Хърватия. Делич взе 12 поредни гейма при успеха над квалификанта Андреас Нейков с 6:1, 6:0 в друг мач от втория кръг.

Българският национал Валентин Димов пък напусна надпреварата след поражение от номер 1 Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) с 4:6, 6:3, 0:6. Димов загуби оспорвания първи сет, но във втората част след 3:3 той взе три поредни гейма и стигна до изравняване на резултата. До края обаче Джумхур доминираше и не даде шансове на българския си съперник.