16 отбора в битка за градския финал на „Купата на Coca-Cola: Движи се!” в София

Междуучилищният футболен турнир „Купата на Coca-Cola: Движи се“ ще изправи един срещу друг 16-те най-добри отбора в София в предпоследния етап от надпреварата. Те ще премерят сили тази събота – 18.05.2013 г., на терените на спортен комплекс „Академика IV км”. Отборите си спечелиха право на участие в последния градски финал на турнира, след като отстраниха конкуренцията на общо 88 столични отбора, които взеха участие в районните квалификации. Тази събота най-добре предстaвилият се отбор ще се класира за големия финал през юни. Останалите градски финалисти от Пловдив, Варна и Бургас вече тренират усилено за шампионската битка, а залогът е 3-дневен футболен лагер в базата на италианския гранд „Ювентус“ и среща с отбора.

Участниците в турнира, както и всички, които ги подкрепят на трибуните, ще имат възможност да се срещнат на живо с талантливата Дивна и рок идола Тома. Двамата изпълнители ще станат част от спортния празник в комплекс „Академика IV км” и ще се включат активно в игрите с публиката. Тома подкрепя турнира още от първото му издание в България миналата година, а Дивна се присъедини при откриването на „Купата на Coca-Cola: Движи се“ 2013. И двамата обичат да спортуват през свободното си време и споделиха, че очакват с нетърпение уикенда, за да се посветят на активния начин на живот на открито.