ЦСКА отнесе Виктория Волей с 3:0 и играе на финала срещу Марек

ЦСКА - Марек Юнион-Ивкони (Дупница) е финалът в Държавното първенство за юноши старша възраст. В по-късния полуфинал вчера, пред над 300 зрители по трибуните в пловдивската зала "Олимпиада", момчетата на Димитър Димитров се наложиха над Виктория Волей (Пловдив) с 3:0 (28:26, 25:22, 25:22) и ще се изправят срещу дупничани в утрешния двубой за титлата.

Виктория тръгна много силно в мача и поведе с 12:7. Последваха 9 поредни точки за ЦСКА при сервиси на Владимир Станков и Червените обърнаха за 16:12.  Веднага след прекъсването резултатът бе изравнен и геймът се завърза.  Момчетата на Антон Костадинов първи стигнаха до геймбол при 24:23, но софиянци успяха да спасят три такива и да се възползват от първия свой, за да вземат гейма с 28:26 след ас на Красимир Георгиев за последната точка.  Вторият гейм се разви по много подобен сценарий, но този път до добавено време не се стигна.  ЦСКА отново затвори частта с ас, този път на Станков за 25:22.  В третия гейм гостите поведоха с 4:0.  Те поеха инициативата и не изпуснаха водачеството до момента, в който Розалин Пенчев с бомбен ас изравни за 19:19.  Червените обаче продължиха стабилната си игра и отново поведоха, за да се стигне до успешната атака на Яни Георгиев за крайното 25:22 в гейма и 3:0 гейма в мача.

Топреализатори на мача станаха Милен Илиев от ЦСКА и Розалин Пенчев от Виктория с по 20 точки.  В трите гейма двата тима си нанизаха по 12 точки директно от начален удар.

Пълна статистика от мача, благодарение на скаутмена на Виктория Волей (Пловдив) Кирил Донев - виж тук.