Трети пореден финал на Изток за Маями Хийт

Маями Хийт ще играе на финал в Източната конференция на НБА за трета поредна година. "Горещите" се справиха с Чикаго Булс в мач №5 от полуфиналната серия, надигравайки "биковете с 94:91, като по този начин затвориха серията с 4-1 победи.

Шампионите започнаха последната четвърта част с пасив от осем точки - 69:77, но ограничиха съперника си до скромните 14 в този период, а за сметка на това реализираха 25 и стигнаха до крайната победа както в мача, така и в серията.

ЛеБрон Джеймс бе най-резултатен за Маями с 23 точки, но при стрелба 5/14. "Краля" добави 8 асистенции, 7 борби и 2 отнети топки. Дуейн Уейд вкара 18 точки плюс 6 асистенции и 5 борби, а Крис Бош завърши с 12 точки и 7 борби.

Карлос Буузър бе над всички за Чикаго с 26 точки и 14 борби, Нейт Робинсън също се представи на ниво с 21 точки, а Джими Бътлър остана с 19 точки.

Следващият съперник на Хийт ще бъде Индиана или Ню Йорк, които играят в другата полуфинална серия на конференцията. Пейсърс водят с 3-1 победи срещу Никс.