Балкан отново би Левски, серията ще се решава в пети мач

Ботевградският Балкан прати полуфиналната серия в Булсатком НБЛ срещу Левски в пети мач след нова победа над "сините", този път с 92:80. Така резултатът в плейофа между двата отбора вече е 2-2 и те отново ще премерят сили в София, за да определят кой ще играе на финал.

Балкан диктуваше темпото през цялата първа четвърт на мача и съвсем заслужено не изпусна лидерската позиция през нея. "Зелените" дръпнаха с 13:6, преди Левски да намали до 18:14. Домакините обаче направиха серия от 6-2 и се оттегли с осем точки аванс след десет минути игра - 24:16.

Втората част започна подобно на първата - със силни минути за момчетата на Александър Тодоров, които в един момент поведоха с 15 точки (36:21) след малко повече от 13 минути игра. Столичани постепенно се съвзеха и започнаха да заличават пасива си, като до почивката Марко Маринович наниза 10 от общо 24 точки за своя отбор и Левски изоставаше само с три - 48:45.

Ботевградчани вкараха първите седем точки след подновяването на играта, повеждайки отново с 10 - 55:45 след 22 минути игра. Левски намали до 56:52, но Балкан отново взе инициативата и след нова силна серия бе напред със 64:54. След 30 минути игра на таблото в зала "Балкан" светеше 72:61 в полза на отбора-домакин.

Местният отбор продължи да води в резултата и след началото на последната четвърт, а мачът приключи четири минути и половина преди сирената. Тогава сръбският гард на Левски Марко Маринович получи първо техническо нарушение, а след това и дисквалификация, след което Балкан поведе с 85:72. Крайният изход на срещата бе 92:80.

Йордан Бозов бе №1 за Балкан в двубоя, завършвайки с 22 точки, 6 борби и 3 асистенции. Владимир Панич добави 20 точки, 7 борби и 3 асистенции, докато Атила Сантош и Станимир Маринов вкараха по 14.

Марко Маринович реализира 26 точки за Левски, след като престоя само 29 минути на терена, преди да бъде дисквалифициран. Друг от сърбите в син екип - Младен Пантич добави 14 точки.

БАЛКАН - ЛЕВСКИ 92:80 (24:16, 24:29, 24:16, 20:19)

БАЛКАН: Йордан Бозов 22, Станимир Маринов 14, Мартин Маринов 4, Владимир Панич 20, Атила Сантош 14 (Станислав Славейков 9, Урош Петрович 9, Бошко Йовович, Тодор Тодоров)

ЛЕВСКИ: Марко Маринович 26, Неманя Протич 2, Златин Георгиев 4, Чавдар Костов 9, Младен Пантич 14 (Павел Иванов 5, Димитър Ангелов 4, Димитър Димитров 1, Николай Върбанов 8, Хрисимир Димитров 4, Стефан Георгиев 3)